6 zdrowych powodów, dla których warto jeść orzechy brazylijskie

przez Piotr Kazanowski
6 zdrowych powodów, dla których warto jeść orzechy brazylijskie

Czy wiesz, że jedne z najzdrowszych orzechów na świecie pochodzą właśnie z Brazylii? Mowa o orzechach brazylijskich – wyjątkowo pożywnym, a przede wszystkim smacznym źródle wielu cennych składników odżywczych. Ponieważ występują one tylko w jednym miejscu na świecie – w tropikalnych lasach Amazonii – są zdecydowanie unikalne i wartościowe. Można je khupić tutaj: Orzechy brazylijskie.

Dlaczego warto jeść orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie są niezwykle bogate w minerały i witaminy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zawarte w nich selen i magnez. Selen to esencjonalny składnik wielu ważnych dla zdrowia enzymów, a jednocześnie jest to mikroelement, którego brakuje w typowej diecie. Tymczasem magnez jest niezbędny dla funkcjonowania układu nerwowego i mięśni. Orzechy brazylijskie są także cennym źródłem białka roślinnego i błonnika.

Orzechy brazylijskie a zdrowie

Orzechy brazylijskie wpływają korzystnie na zdrowie serca, pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry i włosów, wspomagają układ odpornościowy. Regularne spożywanie tych orzechów może przeciwdziałać niektórym chorobom serca i naczyń krwionośnych, np. miażdżycy, a także wspomagać funkcjonowanie tarczycy.

Jak jeść orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie można spożywać na wiele sposobów. Można je jeść same, dodawać do sałatek, pieczywa czy deserów. Są doskonałym dodatkiem do koktajli i smoothie, ale także do pieczonych mięs i ryb. Najlepiej spożywać je surowe, ale można także delikatnie je prażyć.

Gdzie kupić orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie są łatwo dostępne w sklepach z ekologiczną żywnością, a także w niektórych supermarketach i na targach. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość – najlepiej wybierać orzechy nieprażone i nieposolone. Polecamy zakup tych orzechów: Orzechy brazylijskie, które można kupić online z dostawą do domu.

Artykuł sponsorowany

Również cię zainteresuje